6. Przegląd Filmów o Górach O! GÓRY 3-5 lutego 2017

To niezwykłe w skali naszego miasta wydarzenie przyciągające wiele osób czynnie uprawiających wspinaczkę górską, trekkingi w najwyższych i najpiękniejszych górach świata, miłośników turystyki górskiej, krajobrazu, ochrony przyrody i ekologii.

Impreza adresowana jest do młodzieży, dorosłych i osób starszych. Przegląd wprowadza w magiczny świat gór, na piękne szczyty, skąd rozpościerają się zapierające dech widoki. Przegląd pogłębia wiedzę o górach, umożliwia poznawanie ich wymiarów zewnętrznych i wewnętrznych, stwarza możliwość integracji różnych środowisk społecznych. Ma także wymiar edukacji ekologicznej.

6. Przegląd Filmów o Górach O! GÓRY to:

– kilkadziesiąt filmów o tematyce górskiej,
– spotkania z Gośćmi Specjalnymi,
– wystawa malarstwa „Moje Góry” Ryszarda Kowalewskiego,
– panel dyskusyjny – „Czy K2 jest do zdobycia w zimie?”,
– minikoncerty – utalentowanej młodzieży,
– konkurs filmów amatorskich z cennymi nagrodami,
– specjalistyczna księgarnia podróżnicza i górska GÓROTEKA Romana Krukowskiego,
– stoiska wystawiennicze o tematyce górskiej i prezentacje szczecińskich klubów górskich,
– kawiarenka dla uczestników Przeglądu,
– głosowanie publiczności na najciekawszy film dnia,
– atrakcyjne upominki od Sponsorów dla widzów Przeglądu.

Pomiędzy blokami filmowymi odbędą się spotkania z Gośćmi Specjalnymi Przeglądu, dyskusje oraz podpisywanie książek i innych wydawnictw przez Autorów. Każdego dnia wśród publiczności Przeglądu zostanie rozlosowana atrakcyjna nagroda w plebiscycie na najciekawszy film poszczególnego dnia Przeglądu. Od piątku od godz. 16.00 do niedzieli, do godz. 20.00 prezentowane będą: stoiska wystawienniczo-informacyjne oraz kawiarenka Przeglądu.

We wszystkich wydarzeniach 6. Przeglądu Filmów o Górach czynny udział weźmie około 1000 osób. Około 10.000 mieszkańców naszego regionu i nie tylko, stanie się biernymi uczestnikami wydarzenia poprzez przekazy medialne i stronę www Przeglądu.