5. Przegląd Filmów o Górach O! Góry

To niezwykłe w skali naszego miasta wydarzenie przyciąga wiele osób czynnie uprawiających wspinaczkę górską, trekkingi w najwyższych i najpiękniejszych górach świata, miłośników turystyki górskiej, krajobrazu, ochrony przyrody i ekologii. Imprezę adresujemy do młodzieży, dorosłych i osób starszych. Przegląd wprowadza w magiczny świat gór, na piękne szczyty, skąd rozpościerają się zapierające dech widoki. Pogłębia wiedzę o górach, umożliwia poznawanie ich wymiarów zewnętrznych i wewnętrznych, stwarza możliwość integracji różnych środowisk społecznych.

5. Przegląd Filmów o Górach O! GÓRY to:

– kilkanaście filmów o tematyce górskiej,
– spotkania z Gośćmi Specjalnymi,
– wystawa „Tadeusz Piotrowski pro memoria”,
– wieczorny koncert,
– konkurs filmów amatorskich,
– warsztaty dla filmowców amatorów,
– Księgarnia Romana Krukowskiego – literatura górska i podróżnicza, albumy, kalendarze i archiwalia, stoiska z bogatą ofertą odzieży górskiej, sprzętu, wyposażenia i nie tylko,
– „Struś pędziwiatr” – przedszkole przeglądowe z elementami nauki bezpiecznego wędrowania 
– kawiarenka dla uczestników Przeglądu – Columbus Coffee,
– głosowanie publiczności na najciekawszy film dnia,
– atrakcyjne nagrody i upominki od Sponsorów, rozlosowywane wśród widzów,
– wspólna akcja „Budujemy szkołę w Nepalu”.

To niezwykłe w skali naszego miasta wydarzenie przyciąga wiele osób czynnie uprawiających wspinaczkę górską, trekkingi w najwyższych i najpiękniejszych górach świata, miłośników turystyki górskiej, krajobrazu, ochrony przyrody i ekologii. Imprezę adresujemy do młodzież, dorosłych i osób Przegląd wprowadza w magiczny świat gór, na piękne szczyty, skąd rozpościerają się zapierające dech widoki. Pogłębia wiedzę o górach, umożliwia poznawanie ich wymiarów zewnętrznych i wewnętrznych, stwarza możliwość integracji różnych środowisk społecznych.

Przewiduje się, że wydarzenia 5. Przeglądu Filmów O! GÓRY odwiedzi przynajmniej 1000 osób (uczestnicy czynni). Odbiorcami pośrednimi będą czytelnicy prasy regionalnej, słuchacze radia i odwiedzający strony internetowe zawierające informacje na temat wydarzenia (szacuje się, że będzie to blisko 3000 osób).